Mieszkania na Osiedlu Rąbin Park z rządową dopłatą MDM 2018

27.06.2017

Mieszkania na osiedlu Rąbin park z rządową dopłatą

Rządowy program "Mieszkanie dla młodych" rozwija się. W sierpniu będzie można ubiegać się o budżetowe pieniądze na zakup mieszkań i domów – tak zadecydował Rząd podczas jednego z czerwcowych posiedzeń. Mieszkania w programie "Mdm" dostępne są w Inowrocławiu włącznie na osiedlu Rąbin Park.

W tym roku Rząd odmrozi na program ponad 100 mln złotych - jest więc o co się starać. Polacy będą mogli kupić jeszcze 2,7 tys. takich mieszkań z dopłatą w bieżącym roku i przynajmniej 1,5 tysięcy w przyszłym.

69 mln zł na mieszkania

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa najpóźniej 16 sierpnia wypuści na rynek co najmniej 69 mln złotych na dopłaty. - Przeciętny beneficjent otrzymuje tytułem dopłaty około 25,8 tys. zł. To oznacza, że odmrożone środki wystarczą na zakup około 2,7 tys. mieszkań i domów w bieżącym roku. Do tego w przyszłym roku dodatkowe 38,1 mln zł, po które będzie można sięgnąć pozwolą na zakup kolejnych 1,5 tys. nieruchomości. Bardzo ważne, że zarówno w bieżącym, jak i w przyszłym roku z dopłatą będzie można kupić  mieszkanie od dewelopera .

Młody, czyli nawet po 35 roku życia

Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rządową dopłatę? Na dopłatę do zakupu mieszkania lub domu mogą liczyć przede wszystkim osoby młode – zarówno single, jak i rodziny i to niezależnie od tego czy mają dzieci. Program przeznaczony jest on dla osób w wieku do 35 lat (w wypadku małżeństw wystarczy, że jedno z małżonków ma maksymalnie 35 lat). Dodatkowo w myśl ustawy każdy z przynajmniej trójką dzieci jest osobą młodą. Nieruchomość musi być nabywana na kredyt, może pochodzić od dewelopera, spółdzielni lub z drugiej ręki. Beneficjentami co do zasady mogą być jedynie osoby, które nigdy wcześniej nie posiadały nieruchomości mieszkalnej. To ograniczenie także nie dotyczy rodzin wielodzietnych. Dopłata może wynieść od 10 procent  do nawet 35 procent  wartości odtworzeniowej kupowanej nieruchomości. Pieniądze te mogą być przez bank potraktowane jako wkład własny.

Ile metrów można kupić? Sporo.

W wypadku mieszkania metraż nie może być większy niż 75 mkw. (dla rodzin z trójką dzieci 85 m kw.), a w wypadku domu 100 m kw. (dla rodzin z trójką dzieci 110 m kw.). Dopłata liczona jest jednak tylko do 50 m kw. nabywanej nieruchomości (dla rodzin wielodzietnych 65 m kw.). Zakwalifikować się do dopłat mogą mieszkania i domy, w wypadku których cena metra kwadratowego nie przekracza limitu publikowanego przez BGK. Dla nieruchomości nowych jest on wyraźnie wyższy. Na przykład na początku 2017 roku limit w Warszawie wynosi dla mieszkań nowych 6,4 tys. zł za m kw., a dla używanych niecałe 5,3 tys. zł za m kw.

Miło nam poinformować, że jedynym osiedlem w Inowrocławiu, na którym można kupić mieszkania z dopłatą w ramach programu "Mieszkanie dla młodych" jest osiedle rodzinne Rąbin Park. Oferujemy nowoczesne, nowe mieszkania na sprzedaż w Inowrocławiu -przygotowane już pod wynajem. Już niedługo będziecie mogli Państwo przeprowadzić się do jednego z ekskluzywnych budynków, wyposażonych w parkingi podziemne oraz zewnętrzne.

Dostępne są lokale o różnej powierzchni, dlatego też na pewno szybko znajdziecie mieszkanie o odpowiednie dla was i waszej rodziny. Plusem, o którym trzeba wspomnieć jest to, że bloki otoczone są terenami zielonymi, placami zabaw, a przede wszystkim są świetnie skomunikowane z centrum miasta.

Zatem - tylko korzystać!